wyścigi rydwanów

Imagedzisiaj zaczęło się w zasadzie niewinnie. Pogoda – mimo prognoz – idealna na siano. Wszyscy tną trawę, ścięli i sąsiedzi. Obiecałem, że pomogę. Z przyjemnością pomogę! Uwielbiam patrzeć na ciągniki i maszyny pracujące. Lubię chodzić przy prasie, lubię podawać kostki na przyczepę. Sprawia mi to jakąś organiczną przyjemność.

Zaraz po południu pojechałem do Państwa Ż. Trawa ścięta, dzisiaj do belowania i owijania folią na sianokiszonkę. Przyjechałem jak właśnie jeden ciągnik zwijał siano na wałki, drugi prasował, a trzeci przyprowadzał przyczepy. Piękny widok. ścięta łąka, falujące w upale powietrze, bele trawy, tańczące maszyny. Były też bociany. Zawsze są. Po półtorej godziny chyba 25 bel było zwiezionych. Dużo nie pomogłem, tyle co zrzucić z przyczepy a tę ostatnią, na łące, pomóc podpiąć i odpiąć od ciągnika, żeby nie trzeba było z kabiny wychodzić co chwila. Zjedliśmy obiad i pojechałem do Państwa K. Mieliśmy zbierać siano w kostkach. Pan K. Właśnie zwijał siano na wałki, Pani K. i B. siedzieli przed domem. Poszliśmy nasmarować prasę – taki konkurs: Znajdź kalamitkę! Trochę ich znaleźliśmy i trochę posmarowaliśmy. Znaleźliśmy nawet takie, co do których istniało podejrzenie, że może nigdy nie były znajdowane… Były były, spokojnie, stwierdziliśmy ślady smaru. A potem przyjechało więcej ludzi, jak to do siana. Bardzo to lubię.

– No, wreszcie zaczęło się lato i można zbierać siano! – powiedziała Miła Sąsiadka

Tak. Tak właśnie jest. Pięknie jest.

Tysiąc kostek z 1,5ha. Ostatnie trzy rządki zbieraliśmy w galopie, bo zaczynało padać. Dwa ciągniki i dwie ekipy ścigające się z czasem. Udało się. Zaczęło lać dopiero, jak siano było pod dachem. A potem wszyscy siedzieli przy stole i gadali. Bardzo to lubię. Zaczęliśmy lato.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii codzienność i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s