monotonnie

bo znów o pomaganiu. Kolejna scenka samochodowa – Ania w roli głównej, za kierownicą Volvo tym razem, Dziewczynki w fotelikach statystują. Na wyjeździe z Nasielska w stronę domu Ania, z nie do końca dla mnie jasnych przyczyn, zjechała troche na pobocze. Flak w prawem przedniem kole. Ania zadzwoniła do mnie – obiad szykowałem w domu – gdzie się w Volvo lewarek podstawia…. No bardzo dobre pytanie. W życiu w tym samochodzie koła nie zmieniałem, ale logika wskazywała, że gdzieś na progach czy no jak tam się to nazywa, powinny być jakieś strzałki narysowane… Tak też Ani przez telefon powiedziałem, okazało się, słusznie. Wróciły dziewczyny do domu i co się okazało? Oczywiście zatrzymał sie jakiś motocyklista i zmienił Ani koło:

– Bo te lewarki to niektóre tak ciężko chodzą, że kobiecie może być ciężko, to pomogę!

Oczywiście, można to interpretować dwojako:
interpretacja pierwsza – szowinistyczna męska świnia, zakładająca, że kobieta nic nie umie a siły ma akurat tyle, żeby puderniczkę unieść, postanowiła po raz kolejny udowodnić męską supremację
interpretacja wtóra – miły człowiek, który widząc bliźniego któremu można pomóc – choć ten o pomoc nie prosi – robi to chętnie i z uśmiechem, bo może i wie, że tak trzeba.

My wolimy tę drugą interpretację.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii codzienność i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s